TWO DAYS FUE (TDF)

Saç açıklığı fazla olan kişilerde iki seanslık ekimler yapılır. Daha önce bu işlemlerin arasında minimum 6 – 8 ay beklemek gerekirdi. Uygulamaya başladığımız yeni bir teknik sayesinde 2 gün içerisinde 2 seanslık işleminizi gerçekleştirebiliyoruz.

Operasyonda ilk gün donör alanı sağ ve sol olmak üzere iki bölüme ayrılır. Sağ bölgedeki saç telleri alınıp saçsız bölgelerin ilk yarısına nakledilir.  Kalan açıklık için saçların yerleştirileceği kanallar açılır. Böylece 2 seanslık ekimin %50’si tamamlanır. Ertesi gün donör alanının ikinci kısmı olan sol bölgeden saç kökleri alınarak bir gün önce açılmış kanallara yerleştirilir. Maksimum kök nakledilmesi, açıklığın sizi memnun edecek derecede kapatılmasına olanak sağlar.

TDF tekniği ile ortalama 5.000 – 7.000 arasında kök transferi gerçekleştirilebilir. Bu da ortalama 15.000 ile 21.000 bin saç teline tekabül eder.

Operasyon sırasında ekim yapılacak olan alana ACell + PRP tedavisi uygulanarak iyileşme süreci kısaltılır ve yeni çıkacak saç köklerinin daha güçlü olması sağlanır. Ekim, lokal anestezi ile yapıldığından tüm süreçleri takip edip ihtiyaç molaları verebilirsiniz.

Saçsız bölgede açılan tüm kanallar lateral slit tekniği ile açıldığı için işlem sonrası oluşabilecek; şişlik, ödem, ağrı gibi şikayetler minimuma iner. Çıkış yönünde ekilen saçlar doğal görünümü ile memnuniyet oranını artırır.
2. seansı ise 7 – 8 ay beklemeye gerek kalmadan ertesi gün yaptırabilirsiniz.

ACell + PRP Destekli TDF’nin Avantajları Nelerdir?

  • Donör alana zarar vermeden maksimum seviyede kök transferi yapılır.
  • Ekimler lateral slit yöntemi ile yapıldığı için iyileşme süreçleri kısalır.
  • Ekim sırasında uygulanan ACell + PRP işlemi sayesinde saç telleri daha güçlü çıkar.
  • ACell + PRP Destekli Saç Ekimi, ekim esnasında donör bölgede oluşacak yaraları minimize ederek hızlı ve izsiz iyileşmesine yardımcı olmaktadır.
Saç Ekimi