SEN ÇOK GÜÇLÜSÜN

Güçlüsünüz tabi.

Gücünüzü artırmanız için size 3 tane hap vereceğim.

Başarının 3 sırrı var.

  • İnanç,
  • Adanmışlık ve
  • Odaklanma.

Kimseye sığınma ihtiyacı hissetmeyeceksiniz. Hiçbir kurumu arkanıza almayacaksınız. Kafanızda sorular oluştuğunda kitaplara başvuracaksınız. Doğru kitabı bulduğunuzda da o kitap sizinle konuşur.

Güçlü olmanın bir bedeli var. Size sorum şu:  Izdırap çekmeye hazır mısınız?  Eğer soruma cevabınız “Hayır” ise hemen bu yazıyı okumayı burada kesin.

“Evet” dediğinizi duyar gibiyim. Diyenlerle birlikte ilerleyelim.

Doktorluk hayatım boyunca şunu fark ettim;  Kronik hastalıkları iyileştirmek için hastalığın doğasını anlamak gerekir.  Temeldeki sorunu anlayamazsanız mikrobun kökünü kurutamazsınız.

Izdırap da bir hastalıktır. Izdırap hastalığının doğasında “sabır” yatar. Bir tahlil yapıp sabır katsayısını gözlemleyeceksiniz. Sabır katsayısı yüksek mi onu anlamaya çalışacaksınız.

Bu tahlili daha sonra doktora gösterin. Size tavsiyem 3 farklı doktora göstermeniz;

1.     Doktorun adı “İnanç”:  İnanç sizi hedefe kitleyen bağlılığın adıdır. İnanç sizi iyileştirmek için bütün kanı damarlarınıza doldurur. O kan çoştukta çoşar. Hedefe kitlenirsiniz. İnancın altında kesin kabul vardır. Netlik vardır. Bütün zevkleri geride bırakıp İnanç zevki ile yıkanmak vardır.

2.     Doktorun adı “Adanmışlık”: Bir şarkı sözü der ki “aç yüreğini bir merhabaya” Adanmışlığın size merhaba diyebilmesi için yüreğinizi ağzına kadar açmış olmanız gerekir. Bunu bulunduğunuz ortamın kimyasından hissedersiniz. Ben yaptığım her işte adanmışlığı aradım. O kimyayı bulduğum anda kendimi adadım. Gerisini berisini sorgulamadım. İşte adanmışlık budur.

3.     Doktorun adı “Odaklanma”: Odaklanma  öyle güçlü bir hal ki inanç ve adanmışlığın kilididir. Odaklanma bir şeyde fani olmaktır. Yani odaklanırsanız inanç ve adanmışlığınızı sürdürülebilir hale getirirsiniz. İşte bu sürdürülebilirlik de mutlak başarıyı getirir.

3 farklı doktora danıştınız. Artık inanç, adanmışlık ve odaklanmanın verdiği ızdırabı tanıyorsunuz,  doktorun sizin için yazdığı reçetenin detaylarını biliyorsunuz. Hemen şimdi kullanmak elinizde.

Güç sizde!

İçsel Gelişim