SAKAL – BIYIK EKİMİ

Herhangi bir nedenden sakalların ve bıyıkların çıkmadığı veya döküldüğü durumlarda, yaralanma, yanık gibi nedenlerle sakalın eksildiği alana vücudun kıl olan bölgesinden tek tek alınan köklerin bu bölgeye transfer edilmesidir.

Kökler istenilen alandan alınabilir ancak genellikle ense bölgesindeki kıl kökleri daha kaliteli ve dökülmediği için bu bölge tercih edilmelidir. İşlem lokal anesteziyle yapıldığından ağrı sancı hissedilmez.

dr-servet-terziler-sakal-biyik-ekimi
Sakal-bıyık ekiminden sonra uzamaya devam eden sakal ve bıyık 8-9. günden sonra normal tıraş bıçağıyla tıraş edilebilir veya uzatılabilir. Köklerin yeterince tutunması için ilk tıraş tercihen 8-9. gün yapılmalıdır.

2. haftadan sonra ekilen sakal ve bıyığın bir kısmında şok dökülme adı verilen geçici bir dökülme yaşanır. Geçici dökülmeden 4-8 ay sonra dökülenlerin tamamı yeniden çıkar. Kıl kökündeki kalite artışı yaklaşık 2 yıla kadar devam eder.

Sakal ve bıyık ekiminde de aynı saç ekiminde olduğu gibi dikkat edilmesi gereken doğallık, sterilizasyon koşulları geçerlidir.

Sakal / Bıyık / Kaş Ekimi