SAÇ LAZERİ İLE SAÇ TEDAVİLERİ

Acısız, ağrısız ve zahmetsiz bir yöntemle saç dökülmesini önlemek, incelmiş saçların kalınlaşmasını sağlamak ve yeni saç gelişimi yaratmak artık mümkün.

FDA onaylı lazer cihazı ile artık kadın erkek fark etmeksizin seyrekleşen saçların tedavisinde olumlu sonuçlar alınabiliyor. Özellikle saç ekimi yaptırmak için zaman bulamayan üst düzey yöneticilerin, seyrek ve incelmiş saçlarından şikâyetçi olan kadınların tercih ettiği bu yöntem Türkiye’de sadece Esteworld‘de uygulanıyor.

sac-lazeri

Saç lazeri uygulaması nedir?

Lazerli saç tedavisi, incelmiş saçları kalınlaştırmak, saç dökülmesini durdurmak ve yeni saç gelişimine yardımcı olmak amacıyla uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Saç lazer uygulamasının aşamaları nelerdir?

Lazerli tedavilerde kombine çalışmalar yapılmaktadır. Gelen hastanın saç derisine küçük kanallar açılarak, büyüme faktörlü serum uygulanmaktadır. Saça masajla yedirilen serumun ardından haftada iki kez 20’şer dakika lazer tedavisi uygulanmaktadır.

Bu uygulamanın faydaları nelerdir?

Cildin altına nüfuz eden lazer ışınları; aktif olmayan saç köklerini uyarıp kan dolaşımının hızlanmasını sağlayarak, yeni saç kökü gelişimine ve incelmiş saçların kalınlaşmasına fayda sağlıyor.

Bu uygulamada dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Kombine bir uygulama olduğu için önerilen tedavi ürünlerinin düzenli kullanılması gerekmektedir.

Tedavi herhangi bir acı ya da ağrıya sebep olur mu?

Saç lazeri uygulaması rahat ve konforlu bir yöntemdir. Tedaviden sonra günlük yaşama dönmekte herhangi bir sakınca yoktur.

Kaç seanstan sonra gözle görülür sonuç alınmaya başlar?

Sonuçlar hastanın saç dökülme öyküsüne göre değişkenlik gösterse de, ilk seanslardan sonra saç dökülmesinde azalmalar görülmekte, 3-4 ay içinde ise gözle görülür ciddi sonuçlar alınabilmektedir. Önerilen uygulama süresi 6 aydır.

Uzm. Dr. Servet Terziler

Saç Tedavileri