SAÇ EKTİREN ERKEKLER DAHA MUTLU

Bir erkeğin dış görünümü güzelleşince bu hemen iç dünyasına yansır. Özgüveni yükselen erkek daha mutlu, daha cesaretli dolaşır.

Türkiye’de ve dünyada erkeklerin en çok yaptırdığı estetik operasyonların başında saç ekimi gelir. Saç ekiminde son teknolojinin ismi ise Lateral Slit.

Güzel haber şu, bu yöntem saç ekiminde iyileşme süresini kısalttı.

Saç ekiminde yepyeni bir yöntem olan Lateral Slit ile 1 santimetrekareye 30-36 adet saç kökü ekilebiliriz. Bu iyi bir sayı çünkü doğduğumuzda kafamızda 1 santimetrekarede 40-45 adet saç kökü bulunuyordu. Yani doğala yakın bir başarıyı yakaladık.

Lateral Slit yöntemi; saç köklerinin yatay kesiler halinde açılan kanallara ekilmesidir. Lateral Slit tekniğinde maksimum 7-10 gün sürüde açılan kanallar iyileşir. Bu sayede günlük hayatına dönebilmeniz kolaylaşır.

Doğal Saçınız Gibi:

Lateral Slit yöntemi ile doğal saçın çıkış açısıyla aynı açının verilmesine olanak sağlayan 25 derecelik açı ile saç kökü ekilebilir. Bu teknikte saç diplerinizin görünmemesi için anfi tiyatro düzeninde kanallar açarız. Ön sıradaki 2 kökün arasına arka sıradaki 1 kök gelecek şekilde kanallar açılınca hangi açıdan bakılırsa bakılsın saçlarınız görünür.

Acemi Ellere Dikkat:

Lateral Slit tekniğini kullanmak avantajlı olduğu kadar başarılı kullanılmaması durumunda riskleri de olabilir. Ustalıkla kullanılmaması durumunda yoğun kanamalara, yanlış açılarla saçlarınızın çıkmasına sebebiyet verilebilir. Operasyon yaptıracağınız kurumun bir hastane olmasına, operasyonu yapacak ekibin ve ekip liderinin bu işte yıllarca tecrübe kazandığından emin olun. Görüşme sırasında daha önce yaptıkları ekimlerin fotoğraflarını mutlaka talep edip ortamın hijyenik olmasına dikkat edin. Hayatınızda bir kere yaptıracağınız bu işlemin telafisi çok zor.
Güzellik ve saçlı dolaşmak bütün erkeklerin hakkı. Genç kalın, hayata güzel bakın.

Sevgiyle,
Dr. Servet Terziler

Saç Sağlığı