KİŞİYE ÖZEL SAÇ EKİMİ NE DEMEKTİR?

Uzm. Dr. Servet Terziler’in uygulamalarını içeren yüksek kalitede ve kişiye özel saç ekiminin özellikleri:

Saç ekimi butik bir iştir ve tecrübeli bir hekimin ellerinden çıkması gereken bir operasyondur. Saç ekimi operasyonunun kişiye özel olarak  değerlendirilebilmesi için aşağıdaki uygulamaların yapılıp yapılmadığı araştırılmalıdır.

1) Kişinin saçlarına özel ekim yapılması:

Saçların çıkışı bazı insanlarda 20-25 derece, 25-30 derece veya 30-35 derecedir. Tecrübeli hekim hastanın orijinal saç açılarını belirlemeli ve bu saç açılarına dikkat ederek ekim yapmalıdır.

2) Kişinin yüzüne uygun ekim yapılması:

Ekim operasyonu öncesi belirlenen “ön saç çizgisi” kişinin yüz şekline uygun olmalıdır. Örneğin, sivri çeneli bir insanda yarım ay gibi yusyuvarlak ön saç çizgisi yanlış olur. Uzmanlarda genellikle herkese aynı saç çizgisini yapma eğilimi vardır. Yüze uygun ön saç çizgisi tasarlamak estetik göz ve tecrübe ister. Altın orana uygun olarak yapılması gereken bir tasarımdır. Ön saç çizgisi kesinlikle kişinin çene şekline, alın genişliğine ve kafa biçimine göre özel tasarlanmalıdır.

3) Tepe ekimi:

Her insanın tepesinde, parmak izi gibi, kendisine özel, bir güle benzer, saçlarının dönüş şekli vardır. Tecrübeli hekim bu gülün şeklini çok iyi etüd edip aynı şekle riayet ederek aynı gülü hastaya yapmalıdır.

Uzm. Dr. Servet Terziler’in farkı yukarıda belirtilen ve yüksek tecrübe gerektiren konularda hastalarında %100’e yakın başarıyı yakalamış olmasıdır.

Saç Sağlığı